facebook
open

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

  Strona główna/Porady/Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta
- przygotowanie

Ocena aktualnego stanu zdrowia oraz nawyków żywieniowych jest bardzo ważna w doborze odpowiedniego sposobu leczenia. Dlatego podczas umawiania się na pierwszą konsultację lekarską prosimy Pacjentów o przygotowanie dodatkowych informacji, które ułatwią prawidłowo dopasować terapię. Rodzaj tych informacji zależny jest od charakteru wizyty.

Jeżeli konsultacja dotyczy ściśle zmiany sposobu odżywiania prosimy, aby Pacjent przygotował i przyniósł ze sobą na wizytę dzienniczek żywieniowy zawierający dokładny zapis spożywanych w ostatnim tygodniu potraw oraz napoi. Analiza zapisów pozwoli lepiej ocenić dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz wyjaśnić Pacjentowi co i dlaczego powinno zostać zmienione.

W przypadku Pacjentów, którzy zgłaszają się do nas po poradę internistyczną, prosimy o zabranie aktualnych wyników badań krwi. W zależności od rodzaju schorzenia jakie występie u Pacjenta, mogą być to wyniki np. morfologii, glukozy, cholesterolu całkowitego lub przypadku zdiagnozowanych chorób tarczy TSH i FT4. Dokładna informacja udzielana jest podczas umawiania się na konsultację.

Jeśli Pacjent zmaga się z inną chorobą i posiada wyniki badań lub wypis z szpitala po przebytej hospitalizacji również powinien przynieść je ze sobą. Przydatna będzie także lista przyjmowanych leków.

Wszystkie te informacje pozwalają dokładniej zdiagnozować aktualny stan zdrowia.

Wizyta dietatyczna dr n. med. Monika Stołyhwo-Gofron