facebook
open

Gabinet

  Strona główna

dr nauk medycznych Monika Stołyhwo-Gofron

Nazywam się Monika Stołyhwo-Gofron i jestem doktorem nauk medycznych. Od 2004 roku prowadzę w Gdańsku lekarski gabinet internistyczno-dietetyczny, gdzie zajmuję się diagnostyką i leczeniem otyłości oraz ustalaniem diety w schorzeniach dieto-zależnych w oparciu o wiedzę i doświadczenie medyczne. Dzięki mojej pracy i pasji zwiększam także wśród Pacjentów świadomość związku diety z zachorowaniami na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, dnę moczanową czy hipercholesterolemię.

Sukces Pacjentów jest dla mnie wyjątkowo ważny dlatego w Gabinecie staram się nie tylko konsultować sposoby odżywiania i wyniki oraz omawiać diety, ale także motywować do działania. Współpraca z Pacjentami sprawia mi radość i daje wiele satysfakcji. Efekty przejawiające się w poprawie ich wyników medycznych (cholesterol, glikemia itp.) oraz wagowych, a także skutecznym leczeniu nadciśnienia tętniczego są dla mnie najlepszą siłą napędową. Od początku istnienia Gabinetu z mojej pomocy skorzystało już ponad 5000 osób. Niektóre z nich są moimi Pacjentami od początku istnienia gabinetu, gdyż w wielu schorzeniach leczenie wsparte odpowiednim żywieniem jest procesem długotrwałym.

Aktualne_zdjecie.jpg - 41.79 kb

Studiowałam na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. W trakcie nauki odbyłam wiele staży i praktyk zagranicznych m.in. na oddziałach: ratowniczym w Cliniquesuniversitaires Saint-Luc w Brukseli (Belgia), hematologii w Christian Albrecht Hospital w Kilonii (Niemcy), ginekologii i położnictwa w Peterborough DistrictHospital (Anglia).

Uzyskałam także stypendium w ramach programu TEMPUS, które umożliwiło mi ukończenie trzeciego roku studiów na UniversitéCatholique de Louvain w Brukseli. Po otrzymaniu dyplomu podjęłam pracę zawodową w Szpitalu Specjalistycznym Św. Wojciecha w Gdańsku na Oddziale Kardiologii równolegle dyżurując w pogotowiu ratunkowym w Gdańsku oraz Sopocie.

W latach 2000-2005 odbyłam podyplomowe Dzienne Studia Doktoranckie na Akademii Medycznej w Gdańsku, podczas których zostałam wyróżniona Grantem Promotorskim Komitetu Badań Naukowych. Studia te zakończyłam obroną doktoratu i pracy pt.: „Metabolity długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny n-3 i n-6 u pacjentów z istotną miażdżycą naczyń wieńcowych potwierdzoną koronarograficznie”.Przez ten okres pracowałam równolegle jako asystent w I Klinice Chorób Serca na Akademii Medycznej w Gdańsku.

W 2014 roku ukończyłam studia podyplomowe z zakresu żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Jestem członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Praktycznego Leczenia Nadwagi i Otyłości, członkiem EASO (European Association for StudyObesity) oraz SCOPE (SpecialistCertification of ObesityProfessionals in Europe).

Propaguje wiedzę na temat leczenia dietą prowadząc wykłady dla lekarzy podczas konferencji naukowych, uczestnicząc w audycja radiowych, emitowanych na antenie Radia Gdańsk oraz Radia Plus i telewizyjnych. Jestem także wykładowcą na podyplomowych studiach UCEU AWFiS o kierunku ,,Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie" oraz autorką wielu publikacji i prac naukowych.

Medycyna ciągle się rozwija, dostarczając co raz więcej informacji z zakresu chorób cywilizacyjnych i dietetyki.Dlatego nieustannie szkolę się i poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc m.in. w konferencjach odbywających się w Genewie, Amsterdamie, Budapeszcie oraz Nowym Yorku, których tematyka związana jest z patogenezą, diagnostyką oraz leczeniem otyłości.

 

Powrót do pracowników